SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ishink 3707045
*
nr 370 7045
Ishink
Pläter, England "Mappin & Webbs" H.36
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/8 13:45:51
1
1.500 kr
7/8 15:45:59
2
1.500 kr
7/8 15:46:59
2
1.600 kr
7/8 16:04:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ishink nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Ishink
nr 370 7045
Ishink
Pläter, England "Mappin & Webbs" H.36
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/8 13:45:51 | 1 | 1.500 kr |
7/8 15:45:59 | 2 | 1.500 kr |
7/8 15:46:59 | 2 | 1.600 kr |
7/8 16:04:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ishink nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41